גאומטריה כיתה ה'

דף עבודה – מצולעים משוכללים – כיתה ה'

דף עבודה זה המיועד לכיתה ה' עוסק במצולעים. הילדים יצטרכו לזהות אילו מצולעים מבין המצולעים המשורטטים הם מצולעים משוכללים. חזור על ההגדרה של מצולע משוכלל.

דף עבודה – זיהוי גבהים – כיתה ה'

דף עבודה זה המיועד לכיתה ה' עוסק במצולעים. הילדים ידרשו לזהות מבין קטעים מסומנים במצולע איזה קטע הוא הגובה. חוזר על ההגדרה של גובה במצולע.

באיזה כיתות הילדים שלך?

כדאי לסמן את כל הכיתות הרלוונטיות.

דף עבודה – תכונות מרובעים – כיתה ה'

דף זה המיועד לכיתה ה' יעסוק בתכונות של מרובעים שונים. הילדים יצטרכו לשרטט מרובעים על פי הגדרה ולזהות מה הוא סוג המרובע. חוזר על תכונות של המרובעים: טרפז, מקבילית וריבוע.

דף עבודה – מיון מרובעים – כיתה ה'

דף עבודה זה המיועד לכיתה ה' עוסק במרובעים ותכונותיהם. הילדים יצטרכו לזהות מרובעים על פי תכונות כתובות ולשרטט אותם. חוזר על תכונות של דלתון, מקבילית, מעויין, ריבוע, טרפז ומלבן.

עולים לכיתה ה' - ספר הכנה לכיתה ה'

הכינו את הילדים שלכם לשנת הלימודים! הספר מאפשר חזרה על החומר ויישור קו לקראת השנה החדשה תוך טעימה של חומר חדש. ספר מקיף ובו כ-280 עמודים של תרגילים ופתרונות מלאים המאפשרים למידה עצמאית בנושאים עברית, חשבון ואנגלית.

דף עבודה – מאונכים – כיתה ה'

דף זה המיועד לכיתה ה', יעסוק במושג ישרים מאונכים. הילדים יצטרכו לשרטט ישרים מאונכים לישרים נתונים.

דף עבודה – ישרים מקבילים – כיתה ה'

דף עבודה זה המיועד לכיתה ה' יעסוק במונח מקבילים. הילדים יצטרכו לסמן צלעות מקבילות במצולעים שונים. מתרגל את המושג הקבלה וכיצד הוא בא לידי ביטוי במצולעים שונים.

עולים לכיתה ו' - ספר הכנה לכיתה ו'

הכינו את הילדים שלכם לשנת הלימודים! הספר מאפשר חזרה על החומר ויישור קו לקראת השנה החדשה תוך טעימה של חומר חדש. ספר מקיף ובו כ-370 עמודים של תרגילים ופתרונות מלאים המאפשרים למידה עצמאית בנושאים עברית, חשבון ואנגלית.

דף עבודה - צורות חופפות - כיתה ה'

בדף עבודה זה, המיועד לכיתה ה', נעסוק במושג חפיפה של מצולעים. הילדים יצטרכו לזהות אילו צורות הן חופפות מבין כלל הצורות.

דף עבודה - אומדן זוויות - כיתה ה'

בדף עבודה זה, המיועד לכיתה ה', נעסוק באומדן זוויות. הילדים יצטרכו לאמוד את גודלן של זוויות, בעזרת ההגדרות של סוגי זוויות: זווית קהה, זווית חדה, זווית ישרה וזווית שטוחה.

דף עבודה - אלכסונים - כיתה ה'

בדף עבודה זה, המיועד לכיתה ה', נעסוק במושג אלכסון במצולע. הילדים יצטרכו לשרטט אלכסונים בתוך מצולעים.

דף עבודה - גבהים - כיתה ה'

בדף עבודה זה, המיועד לכיתה ה', נעסוק במושג גובה במצולע. הילדים יצטרכו לשרטט גבהים בתוך מצולעים.

דף עבודה - היקף ושטחים - כיתה ה'

בדף עבודה זה, המיועד לכיתה ה', נעסוק בהיקף שטח של מצולעים. הילדים יצטרכו למצוא היקף ושטח של מצולעים שונים, בעזרת מדידה - ללא נוסחה.

דף עבודה - היקף - כיתה ה'

בדף עבודה זה, המיועד לכיתה ה', נעסוק בהיקף של מצולעים. הילדים יצטרכו למצוא היקף של מצולעים שונים, בעזרת מדידה - ללא נוסחה.

דף עבודה - זוויות - כיתה ה'

בדף עבודה זה, המיועד לכיתה ה', נעסוק בזוויות. הילדים יצטרכו לסווג זוויות שונות ולזהות את הזוויות החדות, הזוויות הקהות, הזוויות הישרות והזוויות השטוחות.

דף עבודה - חישוב שטחים - כיתה ה'

בדף עבודה זה, המיועד לכיתה ה', נעסוק בהיקף ושטח. הילדים יצטרכו לחשב שטח של מצולעים שונים, בעזרת מדידה - ללא נוסחה.

דף עבודה - מצולעים משוכללים - כיתה ה'

בדף עבודה זה, המיועד לכיתה ה', נעסוק במצולעים משוכללים. הילדים יצטרכו לזהות אילו מצולעים הם מצולעים משכוללים מבין המצולעים המשורטטים. חוזר על המושג "מצולע משוכלל".

דף עבודה - שטח טרפז - כיתה ה'

בדף עבודה זה, המיועד לכיתה ה', נעסוק בחישוב שטח טרפז. הילדים יצטרכו לחשב שטח של טרפזים בעזרת הנוסחה לחישוב שטח, ומדידה של אורך הצלעות. בנוסף, יתבקשו לזהות אילו טרפזים הם בעלי שטח זהה.

דף עבודה - שטח מלבן - כיתה ה'

בדף עבודה זה, המיועד לכיתה ה', נעסוק בחישוב שטח מלבן. הילדים יצטרכו לחשב שטח של מלבנים בעלי אורכי צלעות נתונים, בעזרת הנוסחה לחישוב שטח מלבן. בנוסף, יתבקשו לזהות אילו מלבנים הם בעלי שטח זהה.

דף עבודה - שטח מקבילית - כיתה ה'

בדף עבודה זה, המיועד לכיתה ה', נעסוק בחישוב שטח מקבילית. הילדים יצטרכו למדוד את אורכי הצלעות של המקביליות, ולחשב את שטחן בעזרת הנוסחה. בנוסף, יתבקשו לזהות אילו מקביליות הן בעלות שטח זהה.

דף עבודה - שטח משולש - כיתה ה'

בדף עבודה זה, המיועד לכיתה ה', נעסוק בחישוב שטח משולש. הילדים יצטרכו למדוד את אורכי הצלעות של המשולשים, ולחשב את שטחם בעזרת נוסחה. בנוסף, יתבקשו לזהות אילו משולשים הם בעלי שטח זהה.
רוצים עוד דפי עבודה בחינם?
הצטרפו וקבלו בחינם דפי עבודה מדהימים והנחות מיוחדות על המוצרים של קידספלוס.