גיאומטריה כיתה ד'

דף עבודה – שטח והיקף מלבן 1 – כיתה ד'

בדף תרגול זה, המיועד לכיתה ד', נחזור על מידות האורך הסטנדרטיות בהן אנו משתמשים, ונתרגל את הנוסחות לחישוב שטח מרובעים. במהלך התרגילים הילדים יחשבו את ההיקפים של מרובעים כגון ריבועים ומלבנים, יחשבו את שטחיהם של מרובעים שונים, ובמספר תרגילים אף יצטרכו להסיק כיצד שינוי בהיקף משליך על השטח של המרובע. דף התרגול כולל בתוכו גם חזרה על תכונות הריבוע והמלבן והקשר בין האלכסונים לסימטריה בריבוע ובמלבן.

דף עבודה – שטח והיקף מלבן 2 – כיתה ד'

בדף תרגול זה, המיועד לכיתה ד', נחזור על מידות האורך הסטנדרטיות בהן אנו משתמשים ונתרגל את הנוסחאות לחישוב שטח מרובעים. במהלך התרגילים הילדים יחשבו את ההיקפים של מרובעים כגון ריבועים ומלבנים, יחשבו את שטחיהם של מרובעים שונים, ובמספר תרגילים אף יצטרכו להסיק כיצד שינוי בהיקף משליך על השטח של המרובע. דף התרגול כולל בתוכו גם חזרה על תכונות הריבוע והמלבן.

באיזה כיתות הילדים שלך?

כדאי לסמן את כל הכיתות הרלוונטיות.

דף עבודה – ריבוע ומלבן – כיתה ד'

בדף תרגול זה נתרגל תכני גיאומטריה הנלמדים בכיתה ד'. במהלך התרגילים נחזור על תכונות המלבן והריבוע, נדגיש את הקשר בין הריבוע למלבן, נתרגל את מציאת הצלעות המקבילות ונחזור על התכונות הייחודיות של צלעות של המלבן והריבוע.

דף עבודה – פריסות של קובייה – כיתה ד'

בדף תרגול זה, המיועד לכיתה ד', נעסוק בהיכרות עם תכונות הקובייה באמצעות פריסת תיבה. במהלך התרגיל הילדים ישתמשו בראייה מרחבית כדי לזהות אילו פריסות עונות על תכונות הקובייה, וכך יתרגלו גם התמודדות עם פריסות מדומות, שאינן הופכות לקובייה.

עולים לכיתה ד' - ספר הכנה לכיתה ד'

הכינו את הילדים שלכם לשנת הלימודים! הספר מאפשר חזרה על החומר ויישור קו לקראת השנה החדשה תוך טעימה של חומר חדש. ספר מקיף ובו כ-290 עמודים של תרגילים ופתרונות מלאים המאפשרים למידה עצמאית בנושאים עברית, חשבון ואנגלית.

דף עבודה – סימטריה 1 – כיתה ד'

בדף תרגול זה, המיועד לכיתה ד', נעסוק בחקר תכונות הסימטריה של צורות ונבין את משמעות המושגים סימטריה שיקופית וסימטריה סיבובית. באמצעות שימוש בראייה מרחבית, נקבע אילו צורות ניתן להעתיק על עצמן בסיבוב ואילו בשיקוף.

דף עבודה – סימטריה 2 – כיתה ד'

בדף תרגול זה, המיועד לכיתה ד', נעסוק בחקר תכונות הסימטריה של צורות – נבין את הגדרתו של קו הסימטריה ואת משמעות המושג דרגת סיבוב. באמצעות שימוש בראייה מרחבית, נתרגל היכן ממוקם הקו שמחלק את הצורה לשני חלקים שניתן לשקפם כהעתק. כמו כן, נתרגל מה היא סימטריה סיבובית של צורה.

ערכת משימה אחת ביום - כיתה ד'

שיפור הקריאה של הילד/ה שלך בהישג ידך! ערכת "משימה אחת ביום" מכילה 100 משימות קריאה שנבחרו בקפידה בנושאים מגוונים כגון בעלי חיים, גיאוגרפיה ותופעות טבע, בצירוף שאלות הבנת הנקרא ותרגילי חשבון והעשרה לפיתוח מיומנויות שונות.

דף עבודה – נפח ומשקל סגולי – כיתה ד'

בדף תרגול זה, המיועד לכיתה ד', נבין את הקשר בין משקל לנפח, נכיר את המושג משקל סגולי ונחשב משקל של תיבות מחומרים שונים. בהינתן מידות של תיבה, ומשקל סגולי של החומר ממנו עשויה, נקבע לאילו תיבות המשקל הגדול ביותר. כמו כן, באמצעות חישובי נפח ומשקל, נסיק מהו משקלו הסגולי של חומר.

דף עבודה – משולשים – כיתה ד'

בדף עבודה זה, נתרגל תכני גיאומטריה הנלמדים בכיתה ד'. נסווג משולשים על פי גודל הזוויות שלהם, ונחלקם לקבוצות. נקבע כמה משולשים ישרי זווית נוצרים בתוך ריבוע על ידי סרטוט אלכסונים, ונבדיל בין משולשים בעלי זוויות שונות בתוך צורה נתונה.

עולים לכיתה ה' - ספר הכנה לכיתה ה'

הכינו את הילדים שלכם לשנת הלימודים! הספר מאפשר חזרה על החומר ויישור קו לקראת השנה החדשה תוך טעימה של חומר חדש. ספר מקיף ובו כ-280 עמודים של תרגילים ופתרונות מלאים המאפשרים למידה עצמאית בנושאים עברית, חשבון ואנגלית.

דף עבודה – גופים 1 – כיתה ד'

בדף עבודה זה, המיועד לכיתה ד, נעסוק בשטח פנים של צורות, בנפח, ובהבדלים ביניהם. נבצע מדידת נפחים בעזרת שימוש בראייה מרחבית ושווה את הגודל המתקבל לקוביות של 1 סמ"ק. נקבע מה דרוש להיות גובהה של תיבה, בהינתן אורכי צלעותיה, ונבדיל בין המושגים- פאות, קודקודים ומקצועות.

דף עבודה – גופים 2 – כיתה ד'

בדף עבודה זה, המיועד לכיתה ד, נעסוק בשטח פנים של צורות, בנפח, ובהבדלים ביניהם. נבצע מדידת נפחים ונשווה את הגודל המתקבל לקוביות של 1 סמ"ק. נשפר את התפיסה המרחבית באמצעות חישוב שטח פנים ונפח של קוביות, ונקבע כיצד נתונים אלו משתנים בהתאם לשינוי הצורה.

דף עבודה – אלכסונים – כיתה ד'

בדף זה יצטרכו התלמידים לזהות ולסמן אלכסונים במצולעים שונים. חוזר על הגדרת האלכסון במצולע ועל תכונותיו.
רוצים עוד דפי עבודה בחינם?
הצטרפו וקבלו בחינם דפי עבודה מדהימים והנחות מיוחדות על המוצרים של קידספלוס.